مراقبت پوست چرب با كنترل و كاهش چربي پوست

جهت کنترل و کاهش ترشح چربی چه روشهای درمانی انجام بدم؟

جهت کنترل علائم و کاهش شکایات بیماران با پوست چرب و کاهش ترشح چربی، از هر دو نوع درمان سیستمیک (مصرف داروهای خوراکی) و موضعی استفاده می شود.

اسکارهای آکنه عمیق به چه دلیل روی سطح پوست بوجود میاد؟

پارگی چندباره کیست ها که عمدتا با دستکاری آن توسط بیمار همراه می باشد منجر به ایجاد مجاری سینوسی مفروش با اپیتلیوم شده که اسکارهای بد شکل آکنه را ایجاد میکند.

با چه روشهای مراقبتی از ایجلد اسکار آکنه جلوگیری کنیم؟

جدا از لزوم استفاده از مکانیسم های کنترل کننده ترشح چربی در این دوران، با حفظ رطوبت، کنترل علائم التهاب و استفاده از ترکیبات نرمیم کننده در کنار استفاده از شوینده های ملایم می توان از عوارضی چون اسکارهای آکنه در آینده جلوگیری کرد.

چگونه جوش صورت را متوقف یا درمان کنیم؟

گام اول: از پوست خود مراقبت کنید

شستن روزانه برای پاکیزگی پوست و پیشگیری از آکنه بسیار مهم است. با شستن صورت آلودگی ها از بین می رود و چربی اضافی سطح پوست حذف میشود. به طور ایده آل شما باید دو بار در روز یعنی صبح و شب صورت خود را با آب ولرم و مایع شوینده صورت (غیرصابونی) بشویید. از یک حوله خشک تمیز به آهستگی صورت خود را خشک کنید.

از اسکراب صورت خود با لیف حمام یا اسفنج اجتناب کنید.

این کار باعث آسیب به پوست و ایجاد جوش و در مواردی ایجاد جوش های بسیار ملتهب می شود. لیف حمام ممکن است آلوده به باکتری باشد و لذا باید از تماس آن با پوست جلوگیری کنید. (فیس براش سیلیکونی گزینه مناسبیه)

گام دوم: از یک مرطوب کننده noncomedogenic (غیر جوش زا) استفاده کنید.

استفاده از یک مرطوب کننده خوب پس از شستشو برای آبرسانی پوست و پیشگیری از خشکی و آسیب بسیار ضروری است. بنابراین،اگر شما از جوش صورت رنج می برید استفاده از مرطوب کننده مناسب بسیار مهم است. مرطوب کننده چرب و سنگین ممکن است باعث انسداد منافذ پوست شما شود و باعث ایجاد جوش بیشتر گردد. به دنبال مرطوب کننده با برچسب noncomedogenic (غیر جوش زا) باشید، این برچسب به معنای آن است که این محصول باعث جوش صورت نمی شود.

 

گردآورنده مهتا طحاف پور

کارشناس سلامتی و زیبایی