فرآیند تزریق ژل چگونه است و زمان تاثیرگذاری آن به چه صورت است؟

در صورت نیاز به مشاوره تماس بگیرید 09129557140

مقدمه

اگر از چین و چروک‌ها و خطوط پیری که با افزایش سن ایجاد می‌شوند خسته شده‌اید، ممکن است مشکل شما در از دست رفتن حجم بافت نرم زیر پوست ناشی شود. با افزایش سن، تغییرات هورمونی در بدن ما به طور طبیعی باعث کاهش تولید پروتئین‌های مهم مانند کلاژن و سایر ترکیبات دخیل در حفظ حالت، ساختار و رطوبت پوست می‌شود. از این رو پر کننده‌های پوستی مثل تزریق ژل می‌تواند به شما کمک کند تا ظاهر جوان خود را دوباره به دست آورید. پرکننده‌های پوستی، درمان زیبایی بر پایه ژل هستند که به پوست تزریق می‌شوند. آنها به طور خاص برای کاهش ظاهر چین و چروک، کانتور کردن صورت و ایجاد حجم طراحی شده‌اند. برخی از پرکننده‌های پوستی برای آبرسانی و احیای پوست شما استفاده می‌شوند، مانند HydraFiller.

پر کننده‌های پوستی چگونه عمل می‌کنند؟

پفرآیند تزریق ژلرکننده‌های پوستی با تقلید از یک ماده طبیعی در بدن شما کار می‌کنند - یک مولکول قندی که به طور طبیعی تقریبا در بدن تمام موجودات زنده وجود دارد. از طریق تقویت پوست شما توسط این ماده طبیعی، پرکننده‌های پوستی باعث احیا و افزایش حجم فوری در ناحیه صورت می‌شوند. این امر، خطوط و چین و چروک‌های صورت را کاهش می‌دهد و ظاهری جوان‌تر برای شما به ارمغان می‌آورد. فیلری که برای این روش درمانی استفاده می‌شود، بسیار با بافت پوست سازگار است و شباهت زیادی به بافت طبیعی بدن دارد.

تزریق ژل چه فوایدی دارد؟

بسته به ضخامت محصول و تعدادی از عوامل بیولوژیکی هر بیمار، نتایج یک درمان را می‌توان فورا مشاهده کرد، به همین ترتیب نتایج می‌تواند تا ۶ ماه دوام داشته باشد. ما از تزریق پرکننده‌های پوستی استفاده می‌کنیم تا نتیجه‌ای طبیعی به دست آوریم که بر حالت صورت‌مان تأثیر نمی‌گذارد. با افزایش سن، صورت ما تغییر می‌کند، بنابراین تزریق ژل به ما این امکان را می‌دهد که در طول زمان ظاهر خود را به طور ظریفی کنترل کنیم.

چه نواحی با تزریق فیلر قابل درمان هستند؟

از پرکننده‌های پوستی می‌توان برای صاف کردن خطوط لبخند، پرکردن لب‌های نازک و شکل دادن به خطوط صورت، مانند گونه‌ها و چانه و همچنین آبرسانی و احیای پوست استفاده کرد. شایع‌ترین نواحی قابل درمان عبارتند از: خطوط بینی به دهان (چین‌های بینی)، لب‌ها (افزایش حجم و شکل دهی) و گونه‌ها.

آیا تزریق ژل آثاری دائمی دارد؟

یکی از مزایای بزرگ درمان پرکننده پوست این است که اثرات طولانی مدت هستند اما دائمی نیستند. محصولات پرکننده پوستی زیست تخریب پذیر هستند، به این معنی که به طور طبیعی در بدن ناپدید می‌شوند. طول عمر پرکننده شما بسته به برند، ضخامت و ناحیه تحت درمان می‌تواند متفاوت باشد. علاوه بر این، مدت زمان ماندگاری آنها به عوامل بسیاری مانند نوع پوست، وضعیت پوست، سبک زندگی و سن بیمار بستگی دارد. برای اطمینان از نتیجه مطلوب و طولانی مدت، یک درمان تکمیلی ۶-۱۲ ماه پس از درمان اولیه توصیه می‌شود.

به طور کلی، هر چه محصول متراکم‌تر باشد و عمیق‌تر تزریق شود، ماندگاری بیشتری خواهد داشت، اگرچه این قانون سخت و سریعی نیست. برای حفظ نتایج شما، جراح زیبایی‌تان به راحتی درمان را تکرار می‌کند و مقدار دوز و تکنیک‌های لازم را برای اطمینان از نتایج بهینه تنظیم می‌کند.

تزریق ژل یا فیلر یک درمان غیر جراحی است و معمولا در طی یک ویزیت مطب تکمیل می‌شود. درمان اولیه شما با یک مشاوره آغاز می‌شود و در طی آن شما با جراح زیبایی خود ملاقات خواهید کرد تا نگرانی‌ها و اهداف خود را در میان بگذارید.

مشاوره قبل از درمان با فیلر

در طول مشاوره، جراح زیبایی منطقه مورد نظر شما را ارزیابی می‌کند و سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند. در حالی که خطرات مرتبط با پرکننده‌های پوستی بسیار کم است، باید سابقه پزشکی خود را قبل از درمان کاملا فاش کنید، زیرا برخی از داروها، حساسیت‌های پوستی و یا اختلالات عصبی می‌توانند سیستم ایمنی یا نتایج شما را در معرض خطر قرار دهند. به عنوان مثال، اگر از داروهای غیراستروئیدی (مانند ناپروکسن) یا رقیق‌کننده‌های خون استفاده می‌کنید، باید جراح زیبایی‌تان را در جریان قرار دهید، زیرا این داروها احتمال کبودی نواحی را بعد از تزریق ژل افزایش می‌دهند.

فرآیند تزریق فیلر به چه صورت است؟فرآیند تزریق فیلر به چه صورت است؟

طبق آنچه که در مقاله آموزش تزریق فیلر و ژل در اصفهان گفته شده، درست قبل از درمان واقعی، ناحیه مورد نظر توسط پزشک تمیز می‌شود. ممکن است به شما یک بی‌حس کننده موضعی داده شود تا قبل از تزریق، ناحیه مورد نظر را بی‌حس کند. بسیاری از محصولات پرکننده همچنین حاوی لیدوکائین، یک بی‌حس کننده خفیف هستند که به کاهش ناراحتی در طول و بعد از درمان کمک می‌کند. سپس ارائه دهنده شما مقدار دقیقی از فیلر را به صورت استراتژیک زیر پوست تزریق می‌کند.

بسته به محصول و نواحی تحت درمان، باید بتوانید بلافاصله پس از تزریق ژل، متوجه نتایج شوید. برخی از بیماران کبودی و تورم خفیف را تجربه می‌کنند، اما این موارد موقتی هستند و باید طی روزهای بعد از درمان فروکش کنند. شما می‌توانید بلافاصله پس از درمان، به فعالیت‌های عادی خود بازگردید، اما جراح زیبایی ممکن است از شما بخواهد که یک روز را از ورزش یا سایر فعالیت‌های شدید خودداری کنید.

فیلرها معمولا از مواد فعال معلق در ژل تشکیل شده‌اند. در حالی که ژل می‌تواند ساختار و حالتی را در زیر لایه‌های بالایی پوست شما ایجاد کند، اما کارکرد واقعی آن در طول زمان توسط مواد فعال انجام می‌شود. ممکن است چند هفته طول بکشد تا این مواد شکسته شوند و خود را در زیرساخت پوست شما ادغام کنند. به عنوان مثال، مدتی طول می‌کشد تا فیلرهای اسید هیالورونیک به مولکول‌های آب موجود در پوست شما متصل شوند. با این حال، زمانی که آنها این کار را انجام دهند، ناحیه تزریق شده را به میزان قابل توجهی پر می‌کنند و نتایجی را که می‌خواستید برای شما به ارمغان می‌آورند.

هنگام برگزاری یک رویداد بهتر است چه زمانی تزریق ژل را انجام دهیم؟

پیشنهاد می‌کنیم این روش درمانی را حداقل در دو هفته قبل از روز مخصوص برای تزریق صورت و سه هفته قبل از برگزاری رویداد برای تزریق لب برنامه‌ریزی کنید. در این مدت، از هر گونه کبودی یا تورم قابل مشاهده بهبود خواهید یافت. برای برخی از روش‌ها، تزریق‌های متعدد در طول سه تا چهار ماه برای تأثیر کامل زمان لازم دارد که ممکن است تا دو سال طول بکشد.

در عرض دو هفته پس از پرکننده‌ها، عموما اثرات ثابت فیلر را مشاهده خواهید کرد و کبودی، تورم یا قرمزی جزئی اولیه کاهش می‌یابد و شما را آماده می‌کند تا آن مناسبت خاص را با اطمینان جشن بگیرید. خواه تعطیلات، مدرسه، ورزش، عروسی، مهمانی یا رویدادهای دیگر باشد، پرکننده‌ها روشی ساده و غیرجراحی هستند که با کمترین زمان نقاهت، بهترین ظاهر و احساس را در شما ایجاد می‌کنند.

آیا همه افراد می‌توانند از پرکننده‌های پوستی استفاده کنند؟

برای دریافت فیلر پوستی باید سن شما بالای ۱۸ سال باشد. پرکننده‌های پوستی نباید در مناطقی که بیماری پوستی، التهاب یا مشکلات پوستی وجود دارد یا از قبل وجود داشته است، استفاده شود. فیلرهای پوستی در زنان باردار یا شیرده آزمایش نشده است، افرادی که شرایط پزشکی خاصی دارند، ممکن است بیشتر در معرض عفونت با روش تزریق ژل باشند. بنابراین لازم است که در طول مشاوره قبل از درمان، سابقه پزشکی خود را به طور کامل با پرستار یا پزشک معالج خود در میان بگذارید.