میکرونیدلینگ صورت | هزینه و کاربردهای آن

در صورت نیاز به مشاوره تماس بگیرید 09129557140

این روزها افراد نسبت به گذشته بیشتر به زیبایی و شادابی پوست خود اهمیت می‌دهند زیرا این موضوع به صورت مستقیم بر زیبایی چهره و بدن آن‌ها تاثیر خواهد داشت. با توجه به این امر هر فرد از طریق روش‌های مختلف سعی در زیبایی پوست خود دارد که خوشبختانه علم نیز به کمک ما آمده و با بهره‌مندی از فناوری و دستگاه‌های جدید می‌توان پوستی زیبا و سالم داشت. یکی از این دستگاه، دستگاه میکرونیدلینگ است. این دستگاه در بسیاری از مراکز تخصصی پوست و مو وجود دارد و با بهره‌مندی از آن می‌توان پوستی شفاف، زیبا و سالم داشت. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا درباره میکرونیدلینگ صورت، هزینه، مزایا و همچنین کاربردهای آن بیشتر بدانیم.

میکرونیدلینگ چیست ؟

میکرونیدلینگ چیست ؟میکرونیدلینگ همانطور که از نامش مشخص است، روشی درمانی است که با دستگاهی با همین نام انجام می‌شود. دستگاه میکرونیدلینگ دارای سوزن‌های بسیار ریز و ظریفی بوده که بعد از قرار گرفتن روی پوست در آن سوراخ‌هایی ایجاد می‌کنند. این سوراخ‌ها فضایی را ایجاد می‌کنند تا داروهای درمانی بتوانند وارد پوست شوند. داروهایی که در این روش درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای دوزهای متفاوتی هستند که با توجه به نوع پوست، دلیل درمان و همچنین شرایط بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرند. این داروها که حاوی ویتامین C و هیالورونیک اسید هستند با تحریک سلول‌های پوستی فرایند ترمیم و بازسازی آن را آغاز می‌کنند.

روش انجام میکرونیدلینگ

به صورت کلی میکرونیدلینگ به دو روش دستی و با دستگاه انجام می‌شود که در روش دستی با استفاده از دستگاهی شبیه به غلتک به نام درمارولر که دارای سوزن‌های بسیار طریفی از جنس تیتانیوم دارد، انجام می‌شود. در این روش پزشک با استفاده از این دستگاه سوزن‌ها را در عمق مشخصی از پوست قرار می‌دهد تا روزنه‌هایی ایجاد می‌کند تا از این طریق بتواند دارو را وارد پوست بیمار کند. نکته قابل توجه درباره این روش از انجام میکرونیدلینگ آن است که در روش دستی امکان کنترل عمق نفوذ سوزن‌ها و فشارها فراهم نیست.

در روش دوم از دستگاه مخصوصی استفاده می‌شود که با بهره‌مندی از آن می‌توان سرعت حرکت آن روی پوست، عمق نفوذ سوزن‌ها و شدت فشار وارد شده بر پوست را به صورت کامل کنترل کرد. با توجه به این موضوع می‌توان منافذ بیشتری را روی پوست ایجاد کرد و پزشک کنترل بیشتری بر روی محل ایجاد روزنه‌ها و عمق آن‌ها دارد. در نتیجه نتایج این روش بسیار بهتر است و ماندگارتر است.

تعداد جلسات میکرونیدلینگ

تعداد جلسات مورد نیاز در این روش درمانی به عوامل مختلفی مانند نوع پوست، سن فرد، نوع و شدت آسیب و شرایط ترمیم زخم در فرد وابسته است. با توجه به این موضوع پزشک قبل از هر چیز شرایط سلامتی فرد را به خوبی بررسی می‌کند و با توجه به شرایط فرد تعداد جلسات را تعیین خواهد کرد. به صورت کلی بیشتر افراد در ۴ تا ۶ جلسه تقریبا ۱ ساعته به نتیجه دلخواه خود می‌رسند. فاصله این جلسات نیز معمولا ۲ تا ۴ هفته است و بخش زیادی از پوست بعد از حدود ۶ ماه تا یک سال از شروع درمان ترمیم خواهد شد.

کاربردهای میکرونیدلینگکاربردهای میکرونیدلینگ

مهم‌ترین کاربرد میکرونیدلینگ صورت از بین بردن چین و چروک و خطوط چهره است. این روش درمانی کمک شایانی در افزایش تولید کلاژن و همچنین تحریک بافت‌های پوست می‌کند، در نتیجه بافت‌های پوست ترمیم می‌شوند و چین و چروک از بین خواهند رفت. از میکرونیدلینگ می‌توان برای از بین بردن فرورفتگی‌های ناشی از بخیه، زخم، جوش و آکنه نیز استفاده کرد. میکرونیدلینگ روشی درمانی برای از بین بردن ترک‌های پوستی ناشی از افزایش یا کاهش وزن و بارداری نیز بوده و با بهره‌مندی از این روش می‌توان پوستی زیبا، درخشان و جوان را برای خود به ارمغان آورد.

انجام میکرونیدلینگ به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

با توجه به اینکه میکرونیدلینگ از جمله روش‌های غیرتهاجمی برای درمان آسیب‌های پوستی است و با تحریک سلول‌های تولید کننده کلاژن به ترمیم و رفع آسیب‌های پوستی کمک می‌کند، روشی درمانی بوده که افراد در تمامی گروه‌های سنی می‌توانند از آن استفاده کنند. به صورت کلی میکرونیدلینگ صورت برای تمامی افرادی که از جای چین و چروک، زخم، بخیه و … روی پوست خود رنج می‌برند، روشی کارآمد خواهد بود. اما در صورتی که فرد سابقه حساسیت دارویی دارد، باید قبل از انجام میکرونیدلینگ به پزشک خود اطلاع دهد. همچنین افرادی که از داروهای خاصی نظیر داروهای ضد انعقاد خون استفاده می‌کنند یا به بیماری‌های خونی مبتلا هستند، نباید از میکرونیدلینگ استفاده کنند. این روش درمانی برای افرادی که در یکسال گذشته نیز پرتو درمانی انجام داده‌آند، توصیه نمی‌شود.

هزینه میکرونیدلینگ

هزینه انجام میکرونیدلینگ صورت با توجه به نوع و شدت آسیب بستگی متفاوت خواهد بود زیرا برای هر مشکل نیز به تعداد جلسات متفاوتی خواهد بود. علاوه بر آن محل کلینیک، مقدار دستمزد پزشک و همچنین محل زندگی از جمله عواملی هستند که روی هزینه این روش تاثیر گذار خواهند بود. اما به صورت کلی میکرونیدلینگ صورت روشی است که هزینه آن نسبت به سایر روش‌ها بسیار کمتر بوده و عوارض کمی دارد به همین دلیل در سراسر جهان مورد توجه افراد بسیاری قرار دارد.