نکات مهم در ماساژ صورت برای جوان سازی و شادابی پوست

در صورت نیاز به مشاوره تماس بگیرید 09129557140

ماساژ از آن دسته خدماتی است که حتی شنیدن اسم آن هم آرامش و نشاط خاصی را در هرکس به همراه خواهد داشت. حال تصور کنید که ماساژ صورت علاوه بر آنکه شادابی و نشاط را به همراه دارد، باعث جوانسازی و زیبایی هم می‌شود. ماساژ صورت باعث می‌شود جریان خود در بافت‌های صورت افزایش پیدا کرده و پوست روشن و جوان‌تر شود. همچنین ماساژ صورت کاهش استرس و اضطراب را نیز به همراه دارد. با توجه به مزیت‌هایی که ماساژ صورت به همراه دارد، توصیه می‌شود هر روز صورت خود را یا در صبح یا قبل از خواب ماساژ دهید. برای اینکه بتوانید صورت خود را به درستی ماساژ دهید که تاثیرات مثبتی را به همراه داشته باشد، توصیه می‌کنم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با نکات مهم در ماساژ صورت برای جوانسازی و شادابی پوست بیشتر آشنا شوید.

ماساژ صورت برای کاهش استرس

برای انجام ماساژ صورت به منظور کاهش استرس باید مراحل زیر را طی کنید:

۱ماساژ صورت برای کاهش استرس. قرار دادن لایه نازکی از روغن روی صورت

برای ماساژ صورت می‌توانید از روغن‌های مخصوص صورت که بسیاری از آن‌ها معطر هم هستند استفاده کنید. دلیل استفاده از روغن برای ماساژ صورت آن است که به لغزش آرام‌تر و بهتر دست روی پوست صورت کمک کرده و مانع از کشیده شدن پوست می‌شود. برای هریک از پوست‌ها می‌توانید با توجه به آنچه در ادامه گفته می‌شود، استفاده کنید:

برای پوست‌های معمولی روغن جوجوبا یا روغن بادام گزینه‌ای ایده آل هستند و علاوه بر آن دو تا سه قطره روغن اسطوخودوس برای آرامش بخش بودن.

پوست‌های چرب می‌توانید از روغن جوجوبا یا هر نوع مرطوب کننده‌ای به همراه دو تا سه قطره روغن اسطوخودوس استفاده کنید.

برای پوست‌های خشک نیز روغن آرگان یا نارگیل گزینه‌های مناسبی هستند و به همراه دو تا سه قطره روغن اسطوخودوس که شادابی را به ارمغان می‌آورد.

۲. ماساژ زیر گوش و در امتداد فک

زمانی که دچار استرس هستید معمولا عضلات در قسمت فک و ناحیه گوش سفت می‌شوند و ماساژ دادن این نواحی به شل شدن عضلات آن کمک خواهد کرد. به کمک نوک انگشتان دست این ناحیه را به مدت یک دقیقه به صورت دایره‌ای ماساژ دهید.

۳. ماساژ کناره‌های صورت

با همان حرکت دایره‌ای امتداد کناره‌های فک، گوشه‌های دهان، کنار سوراخ‌های بینی و بالای استخوان گونه را ماساژ دهید.

۴. ماساژ گیجگاه و پیشانی

معمولا ایجاد استرس می‌تواند باعث بروز سردرد شود به همین دلیل باید برای ماساژ این قسمت از صورت زمان و دقت بیشتری داشته باشید. برای ماساژ گیجگاه‌ها از حرکات درب بطری بازکن به صورت همزمان استفاده کنید. به آرامی به سمت میانه پیشانی حرکت کرده و سپس به کناره‌ها باز گشته و این حرکت را به مدت یک دقیقه ادامه دهید.

۵. ماساژ چشم‌ها

دستهای خود را در قوس ابروها قرار داده و آن‌ها را در اطراف گوشه خارجی چشم حرکت دهید و به آرامی به زیر چشم بیاورید و سپس دست را در گوشه داخلی چشم بگذارید.

ماساژ روشن کننده پوست صورت

یکی از مزیت‌های ماساژ صورت خاصیت روشن کنندگی پوست است که برای دستیابی به آن باید مراحل زیرا را با دقت انجام دهید:

۱. تمیز کردن پوست

ابتدا با استفاده از پاک کننده‌های ملایم به خوبی تمامی قسمت‌های صورت خود را پاک کرده تا عاری از هرگونه آلودگی باشد و از این جهت تاثیرات ماساژ روی صورت بهتر اعمال شود.

۲. پخش کردن لایه نازکی از روغن روی صورت

همانطور که گفتیم استفاده از روغم باعث می‌شود تا دست روی صورت بهتر حرکت کرده و به پوست آسیبی وارد نمی‌شود. نکته قابل توجه آن است که برای هر پوست باید متناسب با نوع آن روغن مخصوصی مورد استفاده قرار گیرد:

  • برای پوست‌های بسیار خشک روغن بادام یا آرگان
  • برای پوست های معمولی یا چرب روغن جوجوبا یا ترکیبی از جوجوبا و روغن کرچک

۳. ماساژ ناحیه لنفاوی

بسیاری بر این باورند که سموم از صورت به کمک غدد لنفاوی که در زیر گوش و در طراف گردن قرار گرفته‌اند، تخلیه می شود. پس ماساژ دادن این ناحیه به آزاد شدن سموم و همچنین پیشگیری از تجمع آن‌ها کمک خواهد کرد. به کمک نوک انگشتان دست خود این ناحیه را به شکل دایره وار ماساژ دهید.

۴. ماساژ کناره‌های صورت

به کمک همان حرکات دایره وار عریض، امتداد فک، گوشه‌های دهان، کنار سوراخ های بینی و بالای استخوان گونه را ماساژ دهید. در این بخش پوست را به سمت بالا و سپس به سمت خارج ببرید اما هرگز آن را به سمت پایین نیاورید زیرا می تواند باعث افتادن پوست شود. اینکار را تا یک دقیقه ادامه دهید.

۵. ماساژ پیشانیتعداد دفعات ماساژ صورت در هفته

از حرکت دایره‌وار عریض برای ماساژ دادن دو طرف پیشانی در یک زمان واحد استفاده کنید.

تعداد دفعات ماساژ صورت در هفته

به صورت کلی تعداد دفعات ماساژ صورت در هفته به نوع پوست فرد وایسته است و می‌توان دو بار در هفته را ایده آل دانست. اما به یاد داشته باشید که تمامی تغییرات پوست خود را در نظر گرفته و در صورتی که پوست شروع به خشک و حساس شدن کرد، تعداد دفعات ماساژ را کاهش دهید. بهترین روغن برای ماساژ صورت برای انجام ماساژ صورت و به منظور رسیدن به نتیجه ایده آل باید از روغن‌های مخصوص هر پوست استفاده کرد که شامل موارد زیر می‌شوند:

  • پوست پیر: آرگان، دانه گل رز، کاملیا، خولان دریایی (سنجد تلخ)، دانه انار
  • پوست حساس: بادام شیرین، هسته هلو، گل مغربی، آووکادو
  • پوست مختلط: گل گاوزبان، انار، دانه گل رز، خولان دریایی
  • پوست چرب: مورینگا، هسته زردآلو، روغن زیتون، گلرنگ، کنف، گل گاوزبان، خار مریم

سخن آخر

ماساژ صورت برای جوانسازی و شادابی پوست نقش بسزایی را ایفا می‌کند به همین ترتیب طرفداران این روش روز به روز در حال افزایش هستند. با توجه به اینکه این روش درمانی طرفداران بسیاری دارد، مرکز تخصصی پوست و مو شانار اسکین نیز اقدام به برگزاری دوره آموزش ماساژ صورت در اصفهان کرده است. در این دوره از اساتید با تجربه و کاردانی بهره گرفته و پس از پایان دوره نیز به هنرجویان عزیز مدرک معتبری ارائه خواهد شد که با بهره‌مندی از آن می‌توانند وارد بازار کار شده و درآمد فوق العاده‌ای داده باشند.