عادت های روزانه برای پوست بهتر

در صورت نیاز به مشاوره تماس بگیرید 09129557140

در زندگی روزمره با افرادی روبه رو می شویم و پوست صاف و درخشنده آنها توجه ما را بسیار جلب می کند. اما بهتر است بدانیم مانیز می توانیم بدون هیچگونه سختی و تنها با چند روتین ساده و تکرار منظم آنها چنین پوستی داشته باشیم. مراقبت پوستی که در این مطلب باعث داشتن پوستی زیبا می شود و درمی یابیم که یک عادت ساده چه تغییراتی در پوست ما ایجاد خواهد کرد. برای مثال هر آنچه که به طور روزانه می خوریم تاثیر زیادی در سلول های پوستی دارد. بنابراین اگر پوست شفاف و درخشان می خواهید، شاید تنها لازم است تغییرات کوچکی در سبک زندگی خود داشته باشید. در این مطلب لیستی از عادات افراد با پوست های زیبا و درخشان قرار داده شده است.
عادت های سالم برای داشتن پوستی سالم و زیبا
خواب خوب داشته باشید
بهتر است زمان مناسب و خوبی را برای استراحت و خواب خود در نظر بگیرید و از این طریق زیبایی و سلامت پوست خود را تضمین نمایید. خواب شبانه مفید که چیزی در حدود 7 تا 8 ساعت باشد می تواند نقش بسیار موثری در حفظ سلامت و شادابی پوست داشته باشد. تمام کارهای خود را تا قبل از ساعت خواب انجام دهید و زمانی که به رختخواب می روید تنها به خوابیدن فکر کنید!
تمرین ورزشی منظم داشته باشید!
این کار تنها 20 دقیقه طول می کشد! تنها کافیست 20 دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید و یک تمرین 20 دقیقه ای ساده که در اتاق خواب نیز می توان آن را انجام داد داشته باشید! طناب زدن، رقصیدن، حرکات ورزشی ساده و ... تمرینات ساده ای هستند که می توانید به سادگی آن ها در هر مکانی انجام دهید!
ورزش باعث افزایش گردش خون شده و به بدن کمک می کند تا سموم را از بین برده و پوستی سالم و شاداب را برایتان ایجاد خواهد کرد. علاوه بر این ورزش منظم باعث کاهش استرس (که یک عامل مخرب برای پوست است ) می شود و خلق و خوی شما را نیز بسیار بهتر خواهد کرد. برای اثربخشی بهتر می توانید از دوستان و یا اعضای خانواده نیز برای ورزش روزانه دعوت کنید.
همیشه ضد آفتاب بزنید
یکی از عادات افرادی که دارای پوست سالم و شفاف هستند استفاده از ضد آفتاب است. ضد آفتاب بهترین محافظی است که می توانید در برابر اشعه های مضر UV آفتاب استفاده کنید. تابش زیاد آفتاب باعث ایجاد مشکلاتی در سطح پوست شما می شود و از داشتن پوست شفاف جلوگیری می کند. این اشعه باعث ایجاد لکه های آفتاب سوختگی، هایپرپیگمانتاسیون، کک و مک و موارد دیگر می شود. به علاوه، به زعم آکادمی پوست آمریکا، ضد آفتاب به طور موثری پوست را در برابر پیری قوی می کند.
استرس زدایی و تمرکز روی آرامش
استرس سیستم ایمنی شما را در حالت تنش قرار می دهد که باعث ترشح بیشتر هورمون در مغز و ایجاد مشکلات پوستی می شود. اگر سبک زندگی شلوغ و پر استرسی دارید، اطمینان حاصل کنید که روزانه حداقل 30 دقیقه فعالیت ورزشی را برای کمک به استرس زدایی انجام می دهید. می توانید در طول روز نیم ساعت بدوید! همچنین می توانید مدیتیشن را امتحان کنید. در کلاس یوگا ثبت نام کنید که هم برای تناسب اندام و هم برای آرامش بسیار مناسب است.
به الکل و سیگار نه بگویید
مصرف الکل و سیگار دو عادتی هستند که تاثیرات مخربی روی پوست دارند. مصرف الکل باعث دهیدراته شدن پوست شده که منجر به زبر و خشن شدن آن می شود و باعث بروز آکنه، اگزما و پزوریاسیس می شود. کشیدن سیگار باعث منقبض شدن رگ ها شده و خون کمتری به پوست خواهد رسید که اکسیژن و مواد مغذی کمتر به پوست خواهد رسید که سبب بروز مشکلات پوستی مختلفی خواهد شد.