برنامه و نکات مهم مراقبت از پوست در ایام نوروز

همه افراد صرف نظر از جنسیت و سن خود دوست دارند پوست خوبی داشته باشند، اما عواملی مانند آلودگی هوا، استرس، غم و مشکلات همگی باعث می شوند پوست افراد دچار مشکلاتی شود و به خوبی آنچه که مورد انتظارشان است نباشد.

اما توصیه ما به شما این است که ابتدا با تکرار جملات آرام بخش و مثبت، احساسات منفی را از خود دور کرده و سپس درمان پوست را آغاز کنید.

پوست آیینه درون بدن است و اگر می خواهید پوست خوبی داشته باشید، باید از درون به درمان و سلامت خود بپردازید. مراقبت از پوست یک امر همیشگی است و به افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند اما با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز، در این مطلب نکاتی مهم برای مراقبت از پوست در ایام نوروز را شرح می دهیم.

هنگام مسافرت در ایام نوروز چه اتفاقی برای پوست شما می افتد؟

هنگامی که در ایام نوروز به مسافرت می روید، اولین چیزی که تغییر می کند زمان بندی خواب شما است و تغییر برنامه خواب باعث می شود برخی مراقبت های روزمره را انجام ندهید.

علاوه بر تغییر در برنامه زمانی خواب، آب و هوای شما نیز به احتمال زیاد در طول مسافرت تغییر خواهد کرد. محیطی که به آن سفر می کنید ممکن است سطح رطوبت بالاتر یا پایین تر از محیط زندگی خودتان داشته باشد. همچنین تفاوت دمای هوا و سطح نور خورشید را نیز نمی توان نادیده گرفت. همه این موارد می توانند پوست شما را تحت تاثیر قرار دهند.

به طور کلی سفر کردن با کمی استرس همراه است و استرس به طور مستقیم بر فیزیولوژی بدن شما تاثیر می گذارد و می تواند اثرات منفی بر پوست شما داشته باشد.

اما اجازه دهید به بحث رژیم غذایی در طول سفر بپردازیم که مهم ترین، اصلی ترین و تاثیرگذار ترین عامل تغییرات پوستی شما در طول مسافرت در ایام نوروز است.  عادت های غذایی شما در طول سفر به طور کلی تغییر خواهد کرد و احتمالا همه رژیم های غذایی خود را کنار می گذارید. مصرف سبزیجات و میوه ها در طول سفر و ایام نوروز کاهش پیدا می کند و جای خود را به فست فودها و شیرینی ها می دهند.

برنامه مراقبت از پوست در ایام نوروز

به خاطر داشته باشید که مراقبت از پوست هنگام سفر و در ایام نوروز با مراقبت های همیشگی متفاوت است. هنگام سفر لازم است برنامه روتین مراقبتی خود را به آرامی کمی تغییر دهید.

ابتدا از قبل مواد لازم را آماده کنید. اگر با هواپیما به مناطق خشک و گرمسیر سفر می کنید، باید آمادگی کم آب شدن و خشکی پوست را داشته باشید. ماسک های مرطوب کننده مانند ماسک نارگیل و عسل به همراه داشته باشید. حتی اگر پوست چربی متوجه می شوید که اثرات خشکی بر اثر آب و هوا می تواند باعث واکنش شدید پوست شود. در نتیجه استفاده از کرم ها و ماسک های مرطوب کننده را فراموش نکنید.

استفاده از کرم ضد آفتاب را مثل غذا خوردن بدانید! همانطور که بدن شما به غذا نیاز دارد، پوست هم نیاز به آبرسان و کرم ضد آفتاب خواهد داشت و در تمام طول سفر به طور مرتب و مداوم کرم ضد آفتاب خود را تمدید کنید.

اگر پوست چربی دارید همواره چند تکه دستمال نرم به همراه داشته باشید و چربی اضافی پوست خود را با آن پاک کنید. به یاد داشته باشید که پوست در طول سفر تحت استرس قرار می گیرد و ممکن است چربی و خشکی پوستی شما هنگام سفر و با تغییر آب و هوا چندین برابر شود. در نتیجه در طول سفر از محصولات تحریک کننده پوست استفاده نکنید و کرم های خود را به آبرسان، ضد آفتاب و چند کرم مراقبتی محدود کنید.

حدالامکان در طول سفر کمتر آرایش کنید. از آنجایی که پوست در طول سفر حساس می شود استفاده از کرم های آرایشی می تواند باعث تخریب آن گردد. در نتیجه سعی کنید در طول سفر به پوست خود استراحت دهید و کمتر سمت لوازم آرایشی بروید.

در ایام نوروز نوشیدنی های شکردار و صنعتی کمتر مصرف کنید و بیشتر آب بنوشید. آب به مرطوب نگه داشتن پوست از داخل بدن کمک می کند. همچنین پاکسازی پوست و شستشوی آن را قبل از خواب فراموش نکنید. حتی اگر در سفر هستید و از کرم های مراقبتی استفاده نمی کنید، پاکسازی پوست را قبل از  خواب در اولویت قرار دهید.0 دیدگاه

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

من ربات نیستم : 9 - پنج =