میکرودرم

در صورت نیاز به مشاوره تماس بگیرید 09129557140

میکرودرم ابریژن برای بار اول در سال 1985 در کشور ایتالیا انجام شد و بعدها در بیشتر کشورهای اروپایی به عنوان روش بدون عارضه برای جوان سازی و رفع سلول های مرده پوست استفاده شد.

میکرودرم

میکرودرم روشی است که در آن با استفاده از دستگاهی خاص، نوعی کریستال بسیار ظریف از جنس اکسید آلومینیوم با فشار تنظیم شده ای با سطح پوست در تماس قرار می گیرد و تراش بسیار سطحی در لایه های فوقانی شاخی پوست ایجاد می کند.

در ضمن یک مکش نیز روی پوست انجام می شود که باعث جمع شدن کریستال ها از سطح پوست و همچنین بهتر شدن جریان خون به منطقه و فعال شدن سلول های فیبروبلاست و در نتیجه موجب ترمیم و طراوت پوست می شود.

میکرودرم ابریژن برای چه افرادی توصیه می شود:

بزرگسالانی که از لحاظ جسمی سالم می باشند و بیماری های پوستی نسبتا جزئی دارند بهترین افراد برای استفاده از میکرودرم هستند. . میکرودرم ابریژن روشی غیرتهاجمی است که افتادگی یا خطوط عمیق را نمی تواند برطرف کند.برای حل این مشکلات باید از روش های دیگری چون لیفتینگ و سفت کردن پوست با لیزر استفاده کرد.

میکرودرم ابریژن روشی بسیار مناسب برای بیمارانی است که دارای خطوط و چروک های نازک، آفتاب سوختگی ، نابرابری رنگدانه ها، لکه های ناشی از افزایش سن ، مشکل در بافت پوستی یا زخم های کوچک هستند .

انواع میکرودرم های موجود در بازار عبارت اند از:

۱- میکرودرم های پودری

۲- میکرودرم سری الماسه

۳-میکرودرم های آبی

در میان تمامی انواع میکرودرم میزان خراشیدگی و لایه برداری میکرودرم های پودری و سری الماسه بسیار بیشتر است به همین دلیل برای پوست های حساس باید با احتیاط و دقت بسیار بالاتری این کار را انجام داد.

در چه مواردی میکرودرم ممنوعیت انجام دارد؟

  1. افرادی که تبخال و یا زگیل در صورت خود دارند
  2. افرادی که جراحی صورت در 2 ماه اخیر انجام داده باشند.
  3. افرادی که دارای زخم های عمیق، کلوئیدهای فعال، اختلال در سیستم ایمنی و یا دیابت هستند.
  4. خانم های باردار نباید میکرودرم ابریژن انجام دهند.
  5. بیمارانی که در حین درمان با ایزوترتینوئین خوراکی.
  6. افرادی که در حین رادیوتراپی گردن هستند.
  7. همچنین میکرودرم برای کسانیکه طی 12 ماه اخیر اکوتان مصرف کرده اند یا بیماری پسوریازیس دارند مناسب نیست.

فواصل انجام میکرودرم چگونه است؟

به طور کلی براساس نوع مشکل مراجعه کننده و بنا به تشخیص پزشک، فاصله جلسات از 1 تا 4 هفته ؛ برای جوانسازی تعداد جلسات از 4 تا 6 جلسه و 10-12 تا جلسه برای رفع لک و روشن شدن پوست می باشد.

 

میکرودرم صورت