همه ی آنچه  باید در مورد اسفنج طبیعی کنجاک konjac بدانید

در صورت نیاز به مشاوره تماس بگیرید 09129557140

کنجاک  چیست؟ 
گیاهان Konjac حاوی مقدار زیادی کونژاک گلوکومنن (KGM) است که یک اسفنج کنجاک با بیش از 90٪ KGM دارای اثرات مرطوب کننده و ضد التهابی است. 
konjac در کره، ژاپن و چین برای بیش از 1500 سال به عنوان دارو، غذا، کمک رژیمی و یک محصول زیبایی استفاده شده است. با توجه به خواص سلامتی ادعا شده توسط گیاه، Konjac Sponge در ابتدا برای پوست کودک ظریف ساخته شد. 

اسفنج کنجاک konjac چیست؟ 
فرهنگ های آسیایی بیش از 2000 سال ریشه کنجاک را استفاده کرده اند و اسفنج های کنجاک در حدود 100 ساله مورد استفاده قرار گرفته اند. 
این روند به اندازه کافی ساده است. پودر کنجاک با هیدروکسید کلسیم مخلوط شده، گرم، یخ زده و سپس خشک می شود. کلسیم یک محصول پایه قلیایی را تولید می کند که به ایجاد تعادل pH پوست بیش از حد اسیدی کمک می کند. گاهی اوقات پودر زغال چوب یا خاک رس سبز یا قرمز برای به کار بردن انواع مختلف پوست افزوده می شود و بیشتر ناخالصی های پوست را از بین می برد. 

اسفنج کنجاک حاوی آنتی اکسیدان ها و ویتامین هایی است که پوست را احیا می کند و باعث کاهش علائم پیری زودرس می شود. این محصول اسفنجی 100٪ زیست تخریب پذیر است که نه تنها برای سلامت و پوست شما بلکه برای محیط اطراف نیز عالی است. 


برخی از ویژگی های اسفنج پاک کننده کنجاک عبارت است از:
1. پاک کردن عمیق پوست منافذ و حذف blackheads و روغن. 
2. از بین بردن باکتری ها ایجاد کننده آکنه / جوش
3. به طور طبیعی رطوبت  پوست شما را تامین می کند
4. پوست خود را به آرامی پوست بمالید و درخشش طبیعی ایجاد کنید. 
5. تعادل PHپوست . 
1. از طریق فرایند طبیعی ساخته شده است. 
2. بدون نگهدارنده + بدون رنگ آمیزی + بدون مواد افزودنی + بدون پلی استرها
3. زیست تخریب + به طور طبیعی پایدار + سازگار با محیط زیست. 

انواع اسفنج کنجاک: 

۱- اسفنج ذغال کنجاک(سیاه رنگ):
اسفنج ذغال کنجاک  با زغال سنگ بامبو  مناسب برای تمیز کردن پوست های چرب و پرمویی است که به لطف خواص جذب کربن اضافه شده است. ساختار فیبرهای اسفنجی به طور مرتب خاک و آرایش روزانه را خنثی می کند، در حالی که ذغال سنگ بامبو از عصاره چربی بیش از حد جلوگیری می کند و به مبارزه با باکتری های آکنه با خواص آنتی اکسیدانی کمک می کند. اضافه کردن ذغال سنگ بامبو باعث می شود این اسفنج مناسب  برای افراد با پوست های چرب و جوش دار باشند .

۲- افنج کنجاک قرمز و صورتی که معمولا با خاک رس ترکیب شده است و برای پوست های خشک و حساس مناسب است.

۳- اسفنج کنجاک سبز که با خاک رس سبز ترکیب شده است و خاصیت پاکسازی و سم زدایی دارد و برای حذف چربی پوست مورداستفاده قرار میگیرد. 

در هنگام خرید از طبیعی بودن رنگ اسفنج های اطمینان حاصل کنید و مطمين شوید که رنگ های اسفنج ها مصنوعی نباشند. اگر از این موضوع مطمين نیستید از اسفنج های کنجاک سفید که هیچ گونه رنگدانه ای ندارند استفاده کنید.

 

با آرزوی سلامتی برای شما دوستداران زیبایی
المیرا دنیاداری
کارشناس ارشد شیمی آلی